Urządzenia do montażu płyt fleksograficznych
OKLEJARKA DO PŁYT
Urządzenia do montażu fleksograficznych form drukowych wykorzystywane są do montażu płyt w celu zapewnienia właściwego pasowania, niezbędnego przy drukowaniu wieloma kolorami, i otrzymywania nadruków bardzo wysokiej jakości. Zapewniają przyspieszenie procesu naklejania i zapewniają powtarzalność.
Korpusy wykonywane są ze szczotkowanych płyt aluminiowych wycinanych CNC. Takie rozwiązanie zapewnia stabilność konstrukcji i powtarzalność montażu przez wiele lat.
Łoże do wałka jest ruchome, podobnie jak kamery i zamocowane na prowadnicach liniowych HIWIN (prowadnice stalowe).
Kamery posiadają regulację odchylenia, która umożliwia ustawienie urządzenie a stolik zaopatrzony jest po obu stronach w precyzyjną regulację zmiany kąta względem osi wałka.
Monitory mają minimum 22″, w większych urządzeniach stosuję monitory o większych przekątnych.
Regulacja położenia wałka drukowego realizowana jest silnikami krokowymi, które napędzają bezluzową, śrubę kulową. Napięcie trzymające silniki nie pozwala na samoczynne obniżenie wałka w czasie pracy. Nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych czynności blokujących położenie.
Standardowo oklejarka jest wykonywana w wersji stołowej z możliwością dokupienia stołu, do którego jest mocowana. Wykonujemy także wersje samodzielnie stojące, dedykowane dla pozycji siedzącej lub stojącej.
Montaż cylindra formowego odbywa się na stożkach dopychanych jednostronnie siłownikiem pneumatycznym (jeśli wałki są bez osi lub mają boczne otwory). Można zastąpić je uchwytami w kształcie litery „V” dla wałków z osią lub wałków z bandami bocznymi. Możliwe jest wykonanie adapterów (stożków) dla sleevów. Mocowanie tulei formowych odbywa się przez symetryczny ruch obydwu stożków, dzięki temu, bez względu na średnice wewnętrzne, sleeve jest zawsze zamocowany centralnie w oklejarce.
W każdej oklejarce montowane są uchwyty do pianki o dowolnej szerokości w dowolnym położeniu.
W wersji podstawowej stosowany jest dzielnik obrazu oraz linie pomocnicze regulowane w pionie i poziomie, znacząco ułatwia to ocenę poprawności oklejenia wałka.
Od wielu lat, jako standard, montowane są punktowe wskaźniki laserowe, ułatwiające wstępne pozycjonowanie kamer.
Doświetlenie obszaru roboczego realizowane jest przy pomocy diod LED, mocowanych na wózkach za obiektywami a od 2022 montowane są okrągłe moduły LED wklejane w obiektyw, dzięki czemu polimer jest zdecydowanie lepiej doświetlony.
Docisk płyty fotopolimerowej do stołu roboczego, realizowany jest za pomocą uchylnej listwy napędzanej siłownikiem pneumatycznym.
Hamulec wałka również wchodzi w skład wyposażenia standardowego i jest realizowany siłownikiem pneumatycznym.
Niezwykle istotną cechą oklejarek jest zastosowanie dużych, jasnych obiektywów, przez co obraz jest wyraźny i pozbawiony zniekształceń.
Urządzenie do montażu jest wykonywane pod indywidualne wymagania klienta, cena uzależniona jest od szerokości, rodzaju uchwytów, a także wyposażenia dodatkowego.
Istnieje również opcja FullHD z kamerami, monitorem i dzielnikiem obrazu w jakości FullHD.
Opcje dodatkowe: napęd wałka, stół rozsuwany, pomiar położenia kamer, pomiar odległości pomiędzy kamerami (dokładność do 0,01 mm), pomiar wałka po obwodzie, elektryczny przesuw kamer, pamięc położenia kamer.